Napjainkban egyre tbb informcihoz lehet jutni az aurrl, sok rdekes, nha klnleges kzlsek ltnak napvilgot. A jmbor rdekld kezdeti lelkesedse gyakran megtorpan, az aurrl megjelen tbbfle elmlet, elkpzels, lttn.
Ezen taln nem is lehet csodlkozni, hiszen az tlag ember szmra csak virtulis valsgknt ltez dolgot, - mint amilyen az aura is - sokflekppen lehet interpretlni.
Az aura legltalnosabban a kvetkezkppen hatrozhat meg: minden ltezt tlel, that enrgiaburok, energiamez.
Nos, mi is ez az energia?
A hinduk, pontosabban az indiai spiritulis hagyomny Prana-nak nevezte, a knaiak Chi-nek , a polinziaiak (s lltlag a hunok is) Mana-nak hvtk.
De emltik a szent knyvek is ; a Kabbala, a zsid misztikus filozfia Krisztus eltt 500 krl asztrlis fnyknt emlti.
A Biblia gy r: 29Azutn lejtt Mzes a Sinai-hegyrl....Azt azonban nem tudta Mzes, hogy arcnak a bre sugrz lett, amikor Istennel beszlt.”
Klnbz korok s nemzetek klnbz elnevezssel illettk, csak pr plda: Homeros – „fnyl fst”, Paracelsius – muna, Br von Reichenbach – der, dikus er, Korschelt – Nap-ter, Mesmer - magnetizmus vagy mgneses fluidum, Reich - Orgon(e)., stb.
De egyb nvvel is illetik: univerzlis energia, kozmikus er, asztrlfny, bioenergia, pszi er, bioplazma, pszihikus r, univerzlis leter, egyetemes letenergia, egyetemes alkot energia, fnyenergia, stb.
Az aura elnevezst 1908-ban Kilner hasznlta elszr.
Az els – ismert vlt – eurpai lers az aurrl a ksbb hress vlt svjci orvos s filozfus Paracelsius tollbl szrmazott. Az egyetem befejezs utn eurpai utazgatsai alkalmval sok idt tlttt cignyokkal s alkimistkkal. Tanulmnyozva a gygynvnyeket, a npi gygymdokat s a teozfit, arra a megllaptsra jutott, hogy ltezik valamifle let-er, „melynek kls s bels kisugrzsa fnyl szfrhoz hasonlatos”.
Brmennyire is furcsa Isac Newton is foglalkozott ezzel a jelensggel. 1666-ban ismertette az l szervezeteket krlvev ertr vagy „er-hullmok” koncepcijt. A tudomny egybknt neki ksznheti – tbbek kztt - a fnyvisszaverds s a fnytrs elmlett.
Tbb hres kutat, tuds foglalkozott az l szervezetett krlvev energiatr kutatsval.
Felttelezsek szerint a civilizci kibontakozsnak hajnaln az emberek tlnyom tbbsge rendelkezett az auralts kpessgvel. A kisgyerekek szletsket kvet els pr vben szintn ltjk az aurt. Valsznleg megfigyeltk mr, hogy a csecsemk gyakrabban nznek a fejnk fl, mint a szemnkbe, lltlag a kisugrzott auraszneket nzik s ha szmukra zavar vagy a szleik auraszntl merben eltr sznnel tallkoznak, akkor – msok szmra indokolatlanul – srni kezdenek.
Az emberi aura egybknt nem lland, lehet tbb szn s gyakran vltoz. Maga az aura tbbrteg, de amint az aurt alkot erk elnevezse s jellemzse esetn, itt is szembeslnk a rtegek eltr szmnak s elnevezsnek tbbfle elmletvel. Van olyan elmlet, amely szerint az aura 4 rteg, van, ami szerint 0 + 4 rteg, de van olyan elmlet is, - s ez a leggyakoribb-, ami szerint 7, st ennl tbb rteg is.
Kzeltsk meg logikusan ezt a krdst, milyen rezgsek, energik jellemzek az emberre? A legltalnosabban ismert rezgsek a sejtek, a szervek rezgsei – ez a fizikai rteg; az rzelmeink (szeretet, bosszsg, dhkitrs, stb.) szintn energia kibocstssal jrnak – ez az asztrlis rtege aurnknak, az agyhullm ( a kzismert alfa, bta, stb. llapotok) a mentlis rteg alkotja, a kvetkez rtegeket a spiritulis szntbe lehet sorolni, ide a reinkarncis, a magasabb rend szeretet, a teremt s a szellemvilggal val kapcsolat-tarts rtegei tartoznak.
Amint ez a fentiekbl kitnik az ember aura nagyon bonyolult, sokszint s sszetett jelensg.
A helyzetet tovbb bonyoltja, hogy az aura ltrejttben, sznkpnek kialakulsban fontos szerepet jtsz csakrk szma s elnevezse is elg vltozatos.
A csakrt – energia-kpontknt emltik, de tallbb lenne, energiaramlsnak, energiafolyamnak nevezni.
A kereket jelent szanszkrit eredet sz, valszn onnan kapta nevt, hogy a tisztnltk rvnyl energiaknt rzkeltk, hisz tlcsrszeren keskenyed ramlsknt jrjk t a szervezetet.
A csakrk ltjk el energival a hozzjuk kapcsold szerveket; pld. a szvcsakra a szv, td, mellkas, kerings, vr, karok s termszetesen a csecsemmirigy energiaelltst biztostja. Ebbl kvetkezik, hogy a csakrk vltozsbl kvetkeztetni lehet a szervekben bekvetkezett vltozsokra is.
Az aurnk teht letenerginkat, a szervezetnk llapott tkrzi, de ha figyelembe vesszk, miszerint az aura rtegei rzseink, gondolataink rezgseit s minden ms, a velnk kapcsolatos rezgseket is hordozzk, akkor megllapthatjuk, hogy aurnk - igazi szemlyazonossgunk, azaz testi-tudati-lelki trkp nmagunkrl. |